وکیل اثبات مالکیت

وکیل اثبات مالکیت

مالکیت یکی از حقوق بسیار مهم و تاثیرگذاری است که قانون‌ کشور آن را به افراد جامعه داده است. بر طبق قانون مالکیت هر مالکی نسبت به مایملک خود حق هرگونه تصرف و انتفاع را دارد و هیچ ملک و مالی را نمی‌توان از تصرف صاحب آن بیرون آورد مگر اینکه بر اساس حکم قانونی اجرا شود. در دعاوی اثبات مالکیت مدعی یا خواهان برای ثابت کردن مالکیت عین مثل اموال منقول و غیر منقول یا انواع حق و سایر حقوق مالی یا غیر مالی مطرح می‌کند . اما همانطور که می‌دانید دعاوی اثبات مالکیت نیز پیچیدگی‌های مختص به خود را دارند که به طور قطع پیروزی در آن‌ها تنها با کمک وکیل در مشهد میسر خواهد شد. در ادامه به بررسی دقیق این موضوع مهم حقوقی می‌پردازیم.

وکیل اثبات مالکیت

اثبات مالکیت یعنی چه؟

مالکیت یک نوع رابطه بین انسان با دارایی‌هایش است. بر اساس حق مالکیت، فرد بر اموال و دارایی‌های خودش تصرف کامل دارد و می‌تواند آزادانه و به صورت قانونی اقدام به معامله و واگذاری آن‌ها کند.

حق مالکیت یک حق دائمی است که شامل تاریخ انقضا نمی‌شود؛ بنابراین، عدم استفاده از مال توسط مالک برای مدت طولانی موجب از بین رفتن این حقوق نخواهد شد. مگر اینکه فرد مالکیت را به فرد دیگری منتقل کرده باشد؛ بنابراین هر مالکی نسبت به کلیه دارایی‌های خودش حق تصرف و انتفاع دارد، مگر در مواردی که در قانون مستثنی شده‌اند.

مالک مال طبق قانون انحصاری بودن مالکیت، این امکان را دارد که مانع از تصرف دیگران در مال تحت مالکیتش شده و در شرایطی که دیگران مال مورد نظر را تصرف کرده باشند می‌تواند طبق قانون برای پس گرفتن آن از طریق مراجع قضایی اقدام کند. این موضوع حتی درباره ملک مشاع و اموالی که به فرد به ارث می‌رسند نیز صادق خواهد بود. وکیل ملکی در مشهد می‌تواند شما را در جهت کسب اطلاعات در این زمینه یاری کند.

 وکیل اثبات مالکیت

اثبات مالکیت برای افرادی که سند رسمی دارند کار چندان سختی نخواهد بود. چون مراجع قضایی مانند دادگاه در قدم اول سند رسمی را به عنوان ملاک تشخیص مالکیت فرد روی اموالش در نظر می‌گیرند. در صورتی که فردی که قصد اثبات مالکیت را دارد سند عادی داشته باشد، یا اینکه با سایر روش‌ها مانند شواهد و … بخواهد این موضوع را ثابت کند، این موضوع با پیچیدگی‌های بیشتری مواجه خواهد شد.

وکیل اثبات مالکیت درباره نحوه حل و فصل دعاوی ملکی مربوط به این موضوع شناخت کافی دارد. در نتیجه این فرد می‌تواند مسائل پیچیده را به بهترین تجزیه و تحلیل کرده و برای اثبات مالکیت مالک روی اموالش راهکارهای قانونی سریع و قابل قبول را ارائه کند.

با توجه به سابقه طولانی و تخصص و تجربه‌ای که موسسه وکلای علیرضا قدیری دارد، افرادی که قصد دارند برای ثابت کردن مالکیت خودشان دادخواست دهند، این امکان را خواهند داشت که از ابتدا مسیر تا صدور رای ‌نهایی دادگاه، از کمک‌ این وکیل برجسته و متخصص اثبات مالکیت بهره‌مند شده و حق قانونی خودشان را در کمترین زمان مطالبه کنند.

 وکیل اثبات مالکیت

روش‌های اثبات مالکیت

برای اثبات مالکیت لازم است که پیگیری پرونده را به بهترین وکیل ملکی در مشهد بسپارید تا روند انجام مراحل پرونده در مراجع قضایی به صورت زیر انجام شود:

  • سند، برای اثبات مالکیت یکی از مهم ترین مدارکی که می‌توان به دادگاه ارائه داد سند رسمی و سند عادی است و مالک از این طریق می تواند با کمک بهترین وکیل اثبات مالکیت در مشهد، مالکیت خود در مورد ملک مورد نظر را به راحتی اثبات کند.
  • شهادت، قانون‌گذار برای افرادی که ادعای مالکیت ملکی را دارند اما هیچ‌گونه سند کتبی برای اثبات ادعای خود در اختیار ندارد در بند ب ماده 230 قانون آیین دادرسی مدنی اعلام کرده که می‌توانند از شهادت دو مرد و یا یک مرد و دو زن برای اثبات مالکیت خود استفاده کنند.
  • اماره تصرف، در این مورد منظور از تصرف ادعای فرد در مالکیت مال است به گونه‌ای که از دید عرف، او را مالک مال می‌شناسند. در این مورد قانون‌گذار در ماده 35 قانون مدنی بیان کرده تصرف به عنوان مالکیت دلیل مالکیت است.

مشاوره حقوقی اثبات مالكيت

مشاور حقوقی اثبات مالکیت، فردی است که به‌خوبی ویژگی‌ها و تفاوت‌های اسناد رسمی و اسناد عادی را میداند  و می‌تواند در این حوزه اطلاعات کافی را در اختیار شما قرار دهد. همچنین مشاوران حقوقی با اشراف کامل به قوانین ثبت اسناد، شرایط دادخواست اثبات مالکیت همچون مدارک و مستندات لازم و وجود قرارداد معتبر که امکان اثبات اعتبار آن وجود داشته باشد را می شناسد و می‌توانند به بهترین شکل ممکن از حقوق موکل خود دفاع کند. بنابراین بهتر است اگر قصد حضور یک وکیل را در کنار خود در تمام جلسات داشته باشید حتما به یک مشاور حقوقی مراجعه کند تا پیچیدگی‌های قانونی پرونده را برایتان شفاف کند.

جمع‌بندیدر این مقاله در مورد اثبات مالکیت و معیارهای یک وکیل مناسب برای دعاوی اثبات مالکیت صحبت کردیم. در صورتی که در شرایطی قرار گرفتید که نیاز به کسب مشاوره و تجربه یک وکیل داشتید می‌توانید به موسسه حقوقی علیرضا قدیری مراجعه کرده تا در اسرع مشکلات حقوقی شما برطرف شوند. همچنین می‌توانید از ساعت 9 صبح تا 9 شب با شماره ۰۹۱۵۵۹۰۹۵۴۹تماس بگیرید و از مشاوره تلفنی بهره‌مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ملکان هستم، درخدمتتونم!