وکیل قرارداد پیش فروش ساختمان

وکیل قرارداد پیش فروش ساختمان

تهیه مسکن به عنوان یکی از نیازهای اساسی و اولیه مردم مورد توجه همه بوده و قسمت زیادی از ثروت و دارایی افراد را در برمی‌گیرد. پیش فروش ساختمان و یا اختصارا آپارتمان به معنای معامله ملکی که در واقع هنوز ساخته نشده است و طی فرایندی در آینده ساخته خواهد شد که به آن “پیش فروش آپارتمان” یا از طرف دیگر “پیش خرید آپارتمان” گفته می‌شود. قانون‌گذار برای قانونمند شدن این معامله برای آن مقرراتی را وضع نموده است که تحت عنوان ” قانون پیش فروش ساختمان و آیین نامه اجرایی آن ” مطرح می‌شود.

علیرضا قدیری به عنوان بهترین وکیل ملکی در مشهد با تسلط بر قوانین و تبصره‌ها بهترین قرارداد پیش فروش ساختمان را برای شما تنظیم خواهد کرد.

وکیل قرارداد پیش فروش ساختمان

علیرضا قدیری، بهترین وکیل برای عقد قرارداد پیش فروش آپارتمان

رسیدگی به پرونده های مربوط به قرارداد پیش فروش آپارتمان مستلزم اطلاعات حقوقی و تجربه قضائی زیادی است که این امر صرفا توسط وکیل قرارداد پیش فروش آپارتمان که متبحر در این موضوعات است قابل پیگیری است.

“موسسه حقوقی علیرضا قدیری” با داشتن وکلای متخصص و باتجربه در زمینه پیگیری پرونده‌های پیش فروش آپارتمان می‌تواند کمکی موثر در حل مشکلات شما داشته باشد. فرصت مشورت با وکلای این موسسه را در زمینه قراردادهای پیش فروش آپارتمان از دست ندهید، زیرا علیرضا قدیری به عنوان بهترین وکیل مشهد با دانش کافی و تجربه بسیار تا تحقق نتیجه دلخواه در کنار شما خواهد بود.

مدارک لازم برای تنظیم قرارداد پیش فروش آپارتمان

برای تنظیم قرارداد پیش فروش ضروریست که پروانه ساختمان و شناسنامه فنی برای هر واحد به صورت مستقل تهیه شود بانضمام بیمه نامه مربوط به مسئولیت و تاییدیه مهندس ناظر ساختمان که در آن پایان عملیات پی ساختمان تایید شده باشد و بالاخره پاسخ استعلام در خصوص احراز مالکیت ملک از اداره ثبت اسناد و املاک که ملک در آن واقع است مورد نیاز است و براساس این مدارک امکان تنظیم سند پیش فروش آپارتمان بوجود خواهد آمد.

با علیرضا قدیری ضمن اطلاع از نکات حقوقی خرید ملک می‌توانید در کوتاه‌ترین زمان بهترین و کامل‌ترین قرارداد پیش فروش ملک را تنظیم کنید.

وکیل قرارداد پیش فروش ساختمان

چه کسانی حق پیش فروش ساختمان را دارند؟

قرارداد پیش فروش صرفا توسط کسانی که نسبت به ملک، مالکیت دارند، قصد ساخت و ساز دارند، سرمایه گذار هستند و طی سند رسمی با مالک حق ساخت و ساز بر روی زمین را کسب کرده‌اند، مستاجر زمین‌هایی که از مالک چه شخص حقیقی یا دولتی و یا موقوفه اذن ساخت و ساز را رسما اخذ کردند و حق دارند نسبت به پیش فروش ساختمان‌ها اقدام نمایند.

شرط صحت قرارداد پیش فروش چیست؟

شرط اساسی و مهم در قرارداد پیش فروش این است که بایستی حتما در دفتر اسناد  رسمی تنظیم گردد و اگر در دفتر املاک و مشاوران ملکی و به اصطلاح بنگاه تنظیم گردد فاقد اعتبار بوده و برای تنظیم کننده قرارداد یعنی پیش فروشنده و دفتر املاک مجازات کیفری در بردارد .

مزایای پیش فروش با سند رسمی چیست؟

اولا: با توجه به اینکه هزینه تنظیم سند رسمی بر اساس نرخ معاملاتی اعلامی از سوی اداره مالیاتی تعیین می‌شود، بسیار پایین و به صرفه است.

ثانیا: ویژگی لازم الاجرا بودن اسناد رسمی باعث می‌شود که در صورت نیاز بدون مراجعه به دادگاه و طی تشریفات طولانی دادرسی ذینفع یعنی پیش خریدار به حقوق خود دست یابد؛ مثلا برای تنظیم سند رسمی و یا تفکیک صرفا با صدور اجراییه می‌تواند به آن‌ها دست پیدا کند و لذا از مراجعه به دادگاه و اخذ حکم بی نیاز است.

ثالثا: با توجه به اینکه سند رسمی است، ادعای انکار یا تردید نسبت به آن پذیرفته نیست؛ زیرا در هنگام تنظیم اسناد رسمی در دفاتر، هویت پیش فروشنده احراز می‌گردد و لذا بعدا ادعای عدم امضا از وی پذیرفته نیست.

رابعا: اعتبار اسناد رسمی در حدی است که تمام مقامات اعم از دولتی و قضائی موظف هستند به آنها توجه نمایند و آن را معتبر بدانند و اگر مقام قضائی از اعتبار دادن به اسناد رسمی خودداری نماید مجازاتش انفصال دائم از خدمت است و این اعتبار شامل اسناد عادی نمی باشد . پیش خریدار اگر با سند عادی اقدام به خرید ملک نماید ابتدا باید نسبت به اصالت و اعتبار آن از طریق مراجع قضایی اقدام نماید و بعدا ادعاهای دیگر خود را مطرح نماید و این موضوع مهمی است که سند رسمی به آن نیازی ندارد و بطور خودکار معتبر می باشد .

مرجع حل اختلاف در سند پیش فروش آپارتمان

قانون‌گذار برای سرعت بخشی به حل مشکلات و اختلافات ناشی از قراردادهای پیش فروش راهکار داوری را اعلام و الزامی نموده است . با توجه به این شیوه حل اختلاف با رسیدگی غیر قضایی توسط داوران که یکی منتخب پیش فروشنده و دیگری توسط پیش خریدار و نفر سوم با تراضی طرفین انتخاب می گردد صورت پذیرفته و نظریه داوران برای طرفین لازم الاجرا می باشد.

قانون پیش فروش آپارتمان و آیین نامه اجرائی آن صرفا یک قانون پیشنهادی و توصیه ای نیست بلکه یک قانون آمره بوده و تخطی از آن موجب ضمانت جزائی بوده و امکان پیگیری کیفری توسط ذینفع را دارد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رزرو وقت مشاوره