وکیل کیفری در مشهد

رسیدگی به جرائم از موضوعاتی است که همواره برای کسانی که در معرض جرم قرار گرفته‌اند یا در مقابل کسانی که متهم به انجام عملی مجرمانه گردیده‌اند چالشی بوده و احقاق کسی که به او ظلمی گردیده و یا دفاع از کسی که در شرایطی تحت تعقیب قضائی قرار گرفته است، نیازمند کمک گرفتن از وکلای متبحر و توانمندی است که علاوه بر تخصص و اشراف به قوانین، تجربه لازم را در نحوه رسیدگی در محاکم کیفری داشته باشند. تیم حقوقی وکیل مشهد با تخصص بالا در تمام زمینه‌های مختلف حقوقی خصوصا مسائل کیفری شما را راهنمایی و همراهی می‌کند.

ویژگی‌های بهترین وکیل کیفری مشهد

حتما می‌دانید که طبق انتظارات شما بهترین وکیل کیفری مانند وکیل خانواده در مشهد باید فردی توانمند و با تجربه و مهارت لازم در زمینه کیفری و جرم و جزا باشد تا با آشنایی کامل به قوانین جرم و جزا بتواند مسیر پرونده را به جهت مثبت سوق دهد . از مهم‌ترن ویژگی‌ها و توانمندی‌های یک وکیل کیفری می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

دنبال بهترین وکیل کیفری در مشهد هستی ؟

 علیرضا قدیری بهترین وکیل کیفری مشهد

علیرضا قدیری، وکیل پایه یک دادگستری مشهد، فارغ التحصیل رشته حقوق از دانشگاه تهران، رییس هیئت مدیره موسسه حقوقی علیرضا قدیری و عضو رسمی کانون وکلای استان خراسان با بیش از ۲۵ سال سابقه وکالت در پرونده‌های بزرگ و مهم است که همین امر، ایشان را در زمره وکلای باتجربه و خبره مشهد قرارداده است . ایشان سابقه حضور در هیات مدیره کانون وکلای دادگستری خراسان را به عنوان عضو اصلی داشته و مسئولیتهای مختلفی را در کانون وکلای مشهد به عهده داشته است از جمله تخصص‌های ایشان می‌توان به وکیل کیفری و وکیل ملکی در مشهد اشاره کرد.  موارد زیر بخشی از فعالیت‌ها و سوابق ایشان را شامل می‌شود.

مزایای انتخاب وکیل کیفری خوب در مشهد

بهترین وکیل کیفری در مشهد کسی است که بتواند با شناسایی مدارک و مستندات و ارائه به موقع آن به مقام قضائی امکان رسیدگی بهتر و علمی‌تر به پرونده را فراهم نماید. از سوی دیگر باید اختیارات دادیار و بازپرس و حدود آن‌ها را به درستی شناخته و با لحاظ نمودن آن در پرونده امکان اثبات وقوع جرم و یا رفع اتهام از موکل را فراهم می‌آورد. از مهم‌ترین مزایای داشتن یک وکیل خوب می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

بهترین وکیل کیفری در مرحله دادسرا 

حسب قوانین جزائی ایران رسیدگی به کلیه جرائم (به جز جرائم مربوط به منافی عفت که مستقیم در دادگاه کیفری مورد رسیدگی قرار می‌گیرد) توسط دادسرا شروع به رسیدگی می‌گردد. بهترین وکیل کیفری کسی است که به حدود اختیارات دادسرا در کشف جرم و دستور تعقیب متهم اشراف داشته باشد؛ زیرا بسیاری از اتفاقاتی که بعدا در پرونده رخ می‌دهد در دادسرا پایه گذاری می‌شود، مثلا عدم توجه به مستندات جرم که ممکن است بعدا ازبین برود، ممکن است به روند پرونده آسیب بزند و در آینده نتوان به آن دلایل دست پیدا نمود . 

رابطه وکیل کیفری در مشهد با ضابطان قضائی

ضابطان قضائی نیروهای مسلحی هستند که در کشف جرم با مقام قضائی همکاری نموده و دستورات و اوامر مقامات قضائی را در پرونده انجام می‌دهند. این ضابطان تحت امر قضائی و در چارچوب دستورات وی عمل نموده و نتیجه و گزارش کار خود را مستقیما تحویل مقام قضائی می‌نمایند. بهترین وکیل کیفری کسی است که با آشنایی کامل از اختیارات ضابطان قضائی و مستند به دستورات مقام قضائی جهت روشن شدن زوایای پنهان جرم، مدارک و مستندات لازم را فراهم و در اسرع وقت ( زمان اعلامی ضابط) تقدیم آنان نمایند. تاخیر در پیگیری پرونده و عدم مراجعه به موقع موجب عدم رسیدگی خواهد شد ولیکن می‌تواند از موجبات زائل شدن حق موکل گردد.

رسیدگی در دادگاه کیفری

بعد از انجام مرحله تحقیقات در دادسرا و صدور کیفرخواست در بیشتر جرائم، پرونده جهت رسیدگی به دادگاه کیفری۲ ارجاع می‌گردد. بهترین وکیل کیفری کسی است که قبل از روز رسیدگی به جرم به شعبه دادگاه مراجعه نموده و با مطالعه کامل پرونده و در صورت لزوم اخذ رونوشت از مدارک و مستندات و نیز کیفرخواست خود را برای دفاع آماده نماید. عدم تدارک دفاع قبل از وقت رسیدگی در دادگاه باعث ازبین رفتن حقوق موکل خواهد شد.

بهترین وکیل کیفری در مشهد و رسیدگی در دادگاه کیفری یک

جرائم با درجه اهمیت بالاتر و اعمالی که مجازات آن‌ها سنگین است؛ مانند جرائمی که مجازات آن‌ها اعدام است در دادگاه کیفری یک رسیدگی می‌شود. در موارد متعددی ملاحظه می‌گردد که شخصی ذیحق بخاطر عدم توانائی و تجربه کافی خودش و یا وکیلش نتوانسته حقانیت خود را اثبات نماید و لذا شایسته است با بهره‌گیری از بهترین وکیل کیفری تمام دلایل و مستندات حقانیت موکل به درستی تنظیم و به نحو شایسته در صحن دادگاه ارائه گردد تا حقوق موکل پایمال نگردد .

اعتراض به احکام با وکیل کیفری در مشهد

صدور حکم در دادگاه‌های کیفری به معنی محکومیت کامل نیست؛ زیرا قانون‌گذار در عمده موارد اجازه اعتراض و رسیدگی مجدد به پرونده کیفری را داده است. ظرفیت تجدیدنظرخواهی فرصتی است که افراد با مراجعه به بهترین وکیل کیفری قادر خواهند بود جبران نواقص و جبران عدم ارائه دفاع موثر را بنمایند . بهترین وکیل کیفری در این فرصت با مطالعه مجدد پرونده و استخراج نواقص و نیز مدافعات طرف پرونده با ارائه راهکارهای مناسب اقدام به تجدیدنظرخواهی و ایجاد زمینه رسیدگی مجدد در دادگاه بالاتر را فراهم می‌آورد.

استفاده از مزایای قانونی توسط بهترین وکیل کیفری در مشهد

قانون‌گذار علیرغم تعیین مجازات در بسیاری از جرائم، برای اینکه به طرفین پرونده آسیب کمتری وارد آید مزایا یا بهتر است بگوییم فرصت‌هایی را برای جبران ضرر و کاهش خسارات طرفین در نظر گرفته است. در مواردی جلب رضایت شاکی میتواند کمک به حل مشکل نماید. اما در مواردی استفاده از آزادی مشروط یا تعلیق مجازات و یا استفاده از تخفیفات جزائی کمک بسیاری به طرفین پرونده خواهد نمود. این فرصت‌ها توسط بهترین وکیل کیفری شناسایی و در موقع مناسب پیگیری خواهد شد. مثلا انصراف از حق تجدیدنظرخواهی موضوع ماده ۴۴۲ قانون مجازات اسلامی فرصتی است که می‌بایستی بهترین وکیل کیفری آن را در صورت لزوم شناسایی و به موکل خود پیشنهاد نماید.

بهترین وکیل کیفری در مشهد و جبران ضرر و زیان متضرر از جرم

در مواردی که افراد مورد کلاهبرداری قرار می‌گیرند ، علاوه بر آسیب روحی مال خود را از دست داده‌اند و جبران خسارات هم برای آنها حائز اهمیت است ، یا در جرائمی مانند تخریب و یا ضرب و جرح جبران ضرر مادی برای شاکی اهمیت فراوانی دارد. بهترین وکیل کیفری کسی است که علاوه بر طرح شکایت و پیگیری پرونده در موقع مناسب، اقدامات قضائی لازم را برای جبران خسارات شاکی خواهد نمود.

موسسه حقوقی علیرضا قدیری با همکاری وکلای متعهد و باسابقه در امور دعاوی کیفری پذیرای حضور شماست .

با ما در ارتباط باشید  : ۰۹۱۵۵۹۰۹۵۴۹

نیاز به مشاوره با بهترین وکیل کیفری در مشهد رو داری ؟

X